محل تبلیغات شما

حدود سی سال پیش،بینِ دوران عمو قناد و فیتیله ای ها؛یکی از تاس های مشهور تلویزیون یعنی مسعود روشن پژوه؛مجری برنامه ای بود به اسم مسابقه ی محله. برنامه ای که آقا پسرها و دخترخانمای هف هش ده ساله اون موقع و سی چل ساله های امروزی،جلوی دوربینش به تحریک و تشویقِ همین به قولِ خودش عمو کچله به اسم شیرین کاری،حرکات و رفتارایی می کردن که محضِ حفظ آبروشون  نمی نویسیم!
همین برنامه آبروی آدم بَر،شعار ظاهر ساده ای داشت که اختراع خودِ مجری بود و تماشاچیا باید در طول انجام ِ شیرین کاری های هم محله ای شون،وسطِ دایره،از یک تا ده رو اینجوری می شمردند که "یک و یک و یک،دو و دو و دو،سه و سه و سه."خلاصه همینجور بگیر برو تا ده! تهش هم یه مسابقه ی محله!
ولی اگر هم کسی ساده بود،ما بودیم که منظور خودش و کارفرماش سیما رو نفهمیدیم!ببین اینا دیگه کی بودن که ۳۰ سال قبل از مُد شدن تاریخ هایی مثل ۸۸/۸/۸ و ۹۸/۸/۷ و سر و دست شدن مادرایِ بادارِ از قبل برنامه ریزی شده و نشده برای رُند شدنِ تاریخ تولد نوزاداشون،حواسشون به قرن آینده و ۰۱/۰۱/۰۱ و ۰۲/۰۲/۰۲ و ۰۳/۰۳/۰۳ و همینجور بگیر برو تا ۱۰/۱۰/۱۰ بوده،براش یه برنامه ی با ۲۰ سال سابقه ی پخش هم ریختن که خوب تو ذهن بچه های اون روز و پدر-مادرای امروز بره و هر برنامه ای هم که دلشون می خواد براش بریزند!
اینا رو گفتم که اولا بدونید خرابی کار از کجا آب می خورده و مقصر اصلیش هم وطنای غرب زده یا ماهواره و استکبار جهانی نبوده!ثانیا چون خبر دارم که این قضیه،تموم بشو نیست و خواهان زیاد داره،به همه ی مُدپرستانِ رُند بازی که قطعا این وسط ۹۹/۹/۹ رو برای عروسی و برنامه ریزی نتیجه اش از دست دادند،مژده بدم که با این کشف و حسابِ من، ۱۰سال،بلکه هم ۱۲ سال،یعنی تا خودِ ۱۴۱۲/۱۲/۱۲ رو وقت دارن که هر بلایی می خوان،سرِ تاریخ آشنایی و  نامزدی و عقد و عروسی و زایمان شون بیارند! بعد هم پُزِش رو به آب و قرن از سرگذشته های متولد دهه های ۵۰ و ۶۰ (البته اگه زنده مونده بودند) بدن که بیچاره ها،همه ی عمرشون به جنگ و کار برای آبادیِ خرابی های بعدی و اختلاسای ریز و درشت بعدتر گذشت و خیلیاشون سرِ همین حساب، به تشکیلِ زندگی هم نرسیدند؛حالا برنامه ریزی واسه رُند شدن تاریخاشون،پیشکش!

پنبه زنی (۶) شیخ جعفرِ اکبرِ ابی الخیر

خاطراتم را ولی از من نگیر...

ستایش،GEM اسلامی با سالادِ کلید اسرار

هم ,برنامه ,های ,ی ,ای ,رو ,برنامه ریزی ,برنامه ای ,و سه ,یک و ,تا ده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها